آداپتور  12V 2A
امتیازکاربران از 0 رای0

آداپتور 12V 2A

  • قیمت نهایی

    ٢٤,٩٠٠ تومان

مشخصات کلی

منبع تغذیه 12V   باقدرت جریاندهی 2 آمپر واقعی مخصوص دوربین های HD  بدون هیچ نویز

 

انتخاب منبع تغذیه دوربین ها کار پیچیده و سختی نیست اما وجود یک منبع تغذیه خوب نقش مهمی در کیفیت تصویر و پایداری سیستم های امنیتی شما ایفا می کند.

ابتدا باید بدانید منبع تغذیه یا اداپتور چه وظیفه ای در سیستم مداربسته دارد. از  آنجایی که دوربین های مداربسته برای کار در ولتاژ شبکه (۲۲۰ ولت) ساخته نشده اند اتصال مستقیم انها به شبکه مقدور نیستولتاژ کار بیشتر دوربین ها ولتاژ ۱۲ ولت است. از این نظر برای تغذیه دوربین های مداربسته شما نیازمند یک آداپتور ۲۲۰ به ۱۲ ولت خواهید بود.

البته برای تعیین آداپتور تنها دانستن ولتاژ آن کافی نیست. عامل بعدی انتخاب آداپتور مقدار جریان است. مقدار جریان عبوری از آداپتور به میزان بار وصل شده به آن بستگی دارد. هر چقدر مصرف کننده بزرگتری به آداپتور وصل شود جریان عبوری از آن بیشتر می شود.

برای دوربین های متداول آنالوگ معمولا مصرف هر دوربین را ۵۰۰میلی آمپر (۰٫۵ آمپر) در نظر می گیرند. گرچه مصرف واقعی دوربین کمتر از آن است؛   اما این مصرف   برای دوربین های کیفیت بالا یا همان  دوربین های    و سایر دوربین های همردیف خود تا 2 آمپر نیز افزایش می یاید AHDدوربین های

با استفاده از یک معادله ساده می توانید مقدار جریان دوربین ها را محاسبه کنید. برای مثال برای چهار دوربین مداربسته یک آداپتور ۲آمپری مناسب است. البته این در صورتی است که شما از یک اداپتور برای تغذیه تمامی دوربین های استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید از چهار اداپتور ۱ یا نیم آمپر برای تغذیه دوربین های استفاده کنید


 

توجه داشته باشید که گرچه استفاده از یک اداپتور برای تمامی دوربین های هزینه های شما را کاهش می دهد اما در صورت خرابی این اداپتور به معنای قطع کامل تمامی دوربین ها خواهد بود. پس در طراحی سیستم های امنیتی توصیه می شود که به ازای هر یک دوربین یا هر سیستم امنیتی یک آداپتور مجزا استفاده گردد.

 

مزایا و معایب

مزایا

  • ولتاژ 12 ولت و جریان 2 آمپر واقعی
  • کیفیت بالا در ازای قیمت مناسب

نظرات